Dřevnatá tráva jménem bambus má tu skvělou vlastnost, že velmi rychle roste. Některé její druhy zvládnou porůst dokonce skoro o metr za den. Jedná se o materiál velmi podobný klasickému dřevu, oproti němu ale má mnohem více výhod. Jaké to jsou a kde všude jej můžeme využít?

detail bambusu

Použít dřevo v tak problematickém prostředí, kterým pro ně koupelna zaručeně je, může být složité. Sice existuje nespočetné množství impregnačních a jiných nátěrů, které mají zaručit, že dřevo bude stále hezké a nebude se vlnit či dělat jiné potíže, ve skutečnosti ale každý radši vsadí na jistotu a od tohoto materiálu radši upustí. Anebo zvolí bezpečnější alternativu, kterou může být právě bambus. Pro tuto rostlinu je vlhké prostředí přirozené, proto si s ním dokáže snadno poradit. Oproti dřevu je nenasákavý a udrží si stejnou barvu. Je často vyhledávaný alergiky, protože nezdržuje žádné bakterie, plísně ani mikroby.

Použití obkladu z bambusu má za následek útulnější prostory, které vypadají příjemně a hezky. Kromě obkladů jej lze použít také na výrobu nábytku a to nejen toho koupelnového. Jedná se o skříně, koše na prádlo, police a další. Hezky vypadají také doplňky, jako dávkovač na mýdlo, kartáčky na zuby, hřebeny, misky, držáky na toaletní papír… Výběr je dnes již takřka neomezený.

Skvěle bude vypadat také bambusová podlaha. Je odolná vůči chemikáliím, ohni, mechanickému poškození a samozřejmě vlhkosti. Její údržba není nikterak složitá, postačí ji čas od času navoskovat nebo nalakovat. Do koupelny se nejvíce používá ve formě plovoucí podlahy. Díky namoření je v nabídce hned několik odstínů.
bambus v přírodě

Výše uvedenými prvky využití tohoto neobyčejného materiálu nekončí. Obsažen může být také v osuškách či ručnících, kterým dodá jemnost, hypoalergenní a antibakteriální vlastnosti. Hospodyňky také potěší, že se dobře žehlí. Vyznačují se také až čtyřikrát vyšší savostí oproti bavlně.

4/5 - (2 votes)
Back to Top