Domácí zahradní bazény se těší velké oblibě. Zejména v posledním roce je Češi skupují opravdu ve velkém. Není se co divit, dovolená v zahraničí v nedohlednu a mnozí si ji raději odpustí a budou opěvovat krásy České republiky a koupat se doma na zahradě. Proč ne, vždyť i takovou dovolenou si můžeme užít.

Jenomže všechno má svá úskalí a i zahradní domácí bazén se musí čistit a udržovat pravidelně v čistotě a to nejenom voda, ale i veškeré příslušenství. Škodí mu vápenaté usazeniny stejně tak jako mastnota z naší kůže, která se hromadí a může bazén poškodit nebo vodu znehodnotit.

žena u bazénu

Nečistoty, špína, bakterie, plísně a viry. To všechno jsou věci, které nás trápí nejenom doma, ale také venku na zahradě, když si chceme užívat krásného a slunečného počasí a chceme se koupat v našem domácím zahradním bazénu.

I přesto, že je pouhým okem nevidíme, věřte, že tam někde jsou, takže vzhůru na ně ať máme zase krásnou a průzračnou vodu, čistou a bez škodlivin. To samé platí samozřejmě i o celém bazénu včetně veškerého dalšího příslušenství, které se taktéž musí udržovat v čistotě, aby mohlo správně fungovat, takže před sezónou opět všechno vyčistit ať může sezóna opět začít a my se můžeme koupat, opalovat na lehátku v bazénu, plavat a dovádět třeba i s dětmi.

Čistič blue 3l Chlorito pomůže v případě mastnoty a špíny. Snadno a lehce odstraní nanesené mastné usazeniny. Pokud s přípravkem manipulujete, dbejte zvýšené opatrnosti. Jedná se o vysoce koncentrovanou bazénovou chemii, proto je potřeba používat rukavice nebo jiné ochranné pomůcky. S tímto přípravkem se snadno zbavíte mastných nečistot, a že se jich v bazénu a nejenom tam, ale i na mnohých dalších místech naší domácnosti jako jsou odpady ve sprše a odpady v koupelně a dřezu, nachází opravdu mnoho. Proto je potřeba vše čistit a pravidelně dezinfikovat.

jezírko

Doporučuje se ředění přípravku v poměru jedna ku jedné nebo mírnější. Můžete použít jakékoliv od 1:1 až po 1:20. Záleží samozřejmě na tom, jak moc je oblast postižena a zasažena. Pokud potřebujete vyčistit opravdu velké znečištění, můžete naředit méně, pokud používáte přípravek spíše na pravidelné udržování, pak můžete naředit více.

Back to Top