Vlastníci zahrad ví, jaká je to někdy dřina a práce se o ni pravidelně starat a udržovat ji. Včetně veškerého příslušenství, které na zahradě máme, květiny, ovocné keříky a stromky… A hlavně nejlepší atrakce na léto: bazén. Bazén je sice skvělá věc a dokáže zabavit nejen vaši rodinu, ale i kamarády. Jenže je s ním mimo i během sezóny mnoho práce.

Co je všechno třeba udělat předtím, než bazén začneme plně využívat v létě? Pokud máte podzemní bazén a přes zimu jste v něm měli hozenou plachtu proti nečistotám, máte částečně vyhráno. Je dost možné, že vám to ušetří práci s vybíráním usazeného bordelu. Ani plachta ale bohužel není stoprocentní a může se stát, že i přes ni se vám do bazénu dostanou nežádoucí nečistoty.

bazén

Po odhrnutí plachty zkontrolujte spodní povrch bazénu, jestli se tam nenachází nějaké větší kusy nečistot. Mohou to být různé klacky. Pokud ano, odstraňte je síťkou. V žádném případě se nesnažte velké kusy nečistot v bazénu vysát! Vysavač (pokud ho máte k dispozici) využívejte pouze pro menší usazeniny a vodní řasy na dně bazénu.

Po této proceduře se doporučuje řádně zkontrolovat okraje bazénu, výpusť a vsávací otvor. Jestli tam není nic zaseknutého, co by pak mohlo způsobit problémy s filtrací. Okraje bazénu mohou být poškozeny například v důsledku rozpínajícího se ledu v zimním období. Pokud jste vizuálně nic nenašli, můžete se posunout dále k dopuštění bazénu. Někteří bazén vypouští úplně, jiní ho nechávají zpola plný. Je na vás, jakou taktiku si vyberete vy.

Samozřejmě zkontrolujte, jestli jsou všechny trubky připojeny tak, jak by měli být, jestli jste nějakou omylem neuvolni nebo úplně neodpojili. Kontrola by se měla týkat i všech spojů u filtrace. Po dopuštění bazénu můžete zapnout filtraci, aby se napuštěná voda nezačala rychle kazit. V teplejších dnech by to mohlo způsobit zanášení nechtěných řas a jiných nečistot zhoršujících kvalitu vody.

bazén

Některé bazény budou potřebovat i různé prostředky (přípravky na změnu PH vody, Savo do bazénu apod.) v případě, že voda nemá vyžadovanou kvalitu. Nezapomeňte do výpustě přidat tabletu pro neustálou cirkulaci chloru. Popřípadě můžete využít soli do bazénu, jestli se vám chlor neosvědčil na vaši pokožku.

Může se stát, že při vlastnění velkých čerpadel a bazénu může dojít k poruše. V případě jakékoliv poruchy takového rázu doporučujeme využít služeb oprav bazénových čerpadel.

Back to Top