Odpolední čaj je tradicí v mnoha zemích. Třeba v Anglii je velmi dobře známý takzvaný čaj o páté. Ale lidé po celém světě si zvykli vychutnávat odpoledne šálek dobrého čaje. Pokud si ho chcete opravdu naplno vychutnat, dbejte na to, abyste si pořídili kvalitní čaje. Možná si za ně trochu více připlatíte, ale čaj za pár korun ze supermarketu vám nikdy nedá tak plnohodnotnou a bohatou chuť, jako čaje vysoké kvality. Pokud hledáte kvalitu za dobrou cenu, vyzkoušejte čaje Darka-shop.cz.

čaj

A teď už se pojďme podívat na tipy na dezerty, které si můžete vychutnat k odpolednímu čaji.

Florida

S tímto dezertem se můžete setkat v podobě řezů nebo dortu. Základ mají v oblíbeném dortu Brusel, ale později byly řezy upraveny do ještě chutnější formy a pojmenovány Florida. Základem je měkký piškot, na kterém je vrstva máslového krému se žloutky a na něm vrstva šlehačky. Navrch se poklade kompotované ovoce, nejčastěji broskve nebo mandarinky, nastrouhají se hoblinky hořké čokolády a můžete přidat i macerovanou třešni.

Krémeš

S tímto dezertem se můžete také setkat pod názvem žloutkový řez, ale jeho podstata zůstává stejná. Jedná se o poměrně jednoduchý moučník, ale naprosto delikátní. Není divu, že si získal už několik generací českých obyvatel. Dezert je tvořen dvěma pláty listového těsta, mezi kterými je velmi silný vrstva žloutkového krému a tenčí vrstva šlehačky. Vrchní část těsta se posype práškovým cukrem nebo se zaleje citrónovou polevou.

dezerty

Sušenková střecha

Jednoduchý, nepečený moučník, který si získá chuťové pohárky každého, kdo miluje kombinaci čokolády a banánu. Dezert se připravuje ze sušenek, které se rozloží na plát alobalu a spojí se krémem z tvarohu a mascarpone či šlehačky. Poté přidáte další vrstvu obou ingrediencí a na závěr přidáte doprostřed celý banán. Pomocí alobalu boky sušenek zvednete a spojíte je ve střechu. Tu na závěr polejete roztopenou hořkou čokoládou a necháte ztuhnout.

Back to Top