[{"@context":"https:\/\/schema.org\/","@type":"Article","@id":"https:\/\/www.mmad.cz\/jsme-i-nejsme-spolu\/#Article","mainEntityOfPage":"https:\/\/www.mmad.cz\/jsme-i-nejsme-spolu\/","headline":"Jsme i nejsme spolu","name":"Jsme i nejsme spolu","description":"My lidi chceme b\u00fdt spolu. I kdy\u017e jenom s\u00a0t\u011bmi, kter\u00e9 m\u00e1me r\u00e1di. Ale i s\u00a0t\u011bmi ostatn\u00edmi se mus\u00edme n\u011bkdy kontaktovat, i kdy\u017e je t\u0159eba nem\u016f\u017eeme ani vyst\u00e1t. Takov\u00fd u\u017e je \u017eivot. A kdy\u017e s\u00a0n\u011bk\u00fdm chceme nebo pot\u0159ebujeme b\u00fdt, ale nem\u016f\u017eeme s\u00a0n\u00edm b\u00fdt, m\u016f\u017ee n\u00e1m prok\u00e1zat dobrou slu\u017ebu t\u0159eba mobil. Ten m\u016f\u017eeme m\u00edt v\u017edycky p\u0159i ruce, &hellip; <a href=\"https:\/\/www.mmad.cz\/jsme-i-nejsme-spolu\/\" class=\"more-link\">Continue reading<span class=\"screen-reader-text\"> \"Jsme i nejsme spolu\"<\/span><\/a>","datePublished":"2021-09-12","dateModified":"2021-09-12","author":{"@type":"Person","@id":"https:\/\/www.mmad.cz\/author\/#Person","name":"","url":"https:\/\/www.mmad.cz\/author\/","identifier":1,"image":{"@type":"ImageObject","@id":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/bf8a2da9791e94b6eb5cec245ee5eeceecb651e79e829278e2c546441579397e?s=96&d=mm&r=g","url":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/bf8a2da9791e94b6eb5cec245ee5eeceecb651e79e829278e2c546441579397e?s=96&d=mm&r=g","height":96,"width":96}},"publisher":{"@type":"Organization","name":"mmad.cz","logo":{"@type":"ImageObject","@id":"\/logo.png","url":"\/logo.png","width":600,"height":60}},"image":{"@type":"ImageObject","@id":"https:\/\/www.mmad.cz\/wp-content\/uploads\/mobil%203.jpg","url":"https:\/\/www.mmad.cz\/wp-content\/uploads\/mobil%203.jpg","height":0,"width":0},"url":"https:\/\/www.mmad.cz\/jsme-i-nejsme-spolu\/","about":["Mobil"],"wordCount":454,"articleBody":"My lidi chceme b\u00fdt spolu. I kdy\u017e jenom s\u00a0t\u011bmi, kter\u00e9 m\u00e1me r\u00e1di. Ale i s\u00a0t\u011bmi ostatn\u00edmi se mus\u00edme n\u011bkdy kontaktovat, i kdy\u017e je t\u0159eba nem\u016f\u017eeme ani vyst\u00e1t. Takov\u00fd u\u017e je \u017eivot. A kdy\u017e s\u00a0n\u011bk\u00fdm chceme nebo pot\u0159ebujeme b\u00fdt, ale nem\u016f\u017eeme s\u00a0n\u00edm b\u00fdt, m\u016f\u017ee n\u00e1m prok\u00e1zat dobrou slu\u017ebu t\u0159eba mobil. Ten m\u016f\u017eeme m\u00edt v\u017edycky p\u0159i ruce, a kdy\u017e ho m\u00e1me p\u0159i ruce, jsou v\u00a0dosahu vlastn\u011b v\u0161ichni, kdo maj\u00ed taky n\u011bjak\u00fd ten telefon a na kter\u00e9 m\u00e1me \u010d\u00edslo. A kdy\u017e teda pot\u0159ebujeme, m\u016f\u017eeme zavolat, komu jenom chceme. A v\u011bt\u0161inou z\u00a0jak\u00e9hokoliv m\u00edsta. Pokryt\u00ed je u n\u00e1s toti\u017e u\u017e skoro v\u0161ude.Tak\u017ee je ur\u010dit\u011b super, \u017ee mobily jsou a \u017ee je m\u016f\u017eeme m\u00edt. Ale taky jsou takov\u00e9 mobily na\u0161e proklet\u00ed. I kdy\u017e n\u00e1m n\u011bkdy pom\u00e1haj\u00ed, jindy n\u00e1m t\u0159eba i vad\u00ed. A t\u0159eba i \u0161kod\u00ed. M\u00e1me je toti\u017e nejenom kdy\u017e s\u00a0n\u011bk\u00fdm v\u00a0kontaktu b\u00fdt chceme, ale i kdy\u017e s\u00a0n\u00edm b\u00fdt nechceme, ale mus\u00edme. A \u010dasto by \u010dlov\u011bk cht\u011bl hodit takov\u00fd mobil n\u011bkde do popelnice nebo do vody, jenom aby m\u011bl od ostatn\u00edch lid\u00ed pokoj. A n\u011bkdy by mu ho tam nejrad\u0161i hodili lidi kolem, kter\u00e9 m\u016f\u017ee to vyzv\u00e1n\u011bn\u00ed ru\u0161it.Ale takov\u00e1 u\u017e je doba. A nic s\u00a0t\u00edm nenad\u011bl\u00e1me. Mobily tu zkr\u00e1tka jsou a my lidi je pou\u017e\u00edv\u00e1me. Vol\u00e1me z\u00a0nich nebo p\u0159ij\u00edm\u00e1me hovory, pos\u00edl\u00e1me z\u00a0nich textov\u00e9 zpr\u00e1vy i se p\u0159es n\u011b dost\u00e1v\u00e1me na internet a tak. Prost\u011b d\u011bl\u00e1me to, co na\u0161e telefony um\u00ed. A kdy\u017e toho um\u00ed po\u0159\u00e1d v\u00edc, taky toho s nimi po\u0159\u00e1d v\u00edc d\u011bl\u00e1me. A nikdy s\u00a0t\u00edm asi dobrovoln\u011b nep\u0159estaneme. Vlastn\u011b to toti\u017e ani nechceme.A i vy ur\u010dit\u011b m\u00e1te mobil a tak je zbyte\u010dn\u00e9 v\u00e1m to dlouze popisovat. Ur\u010dit\u011b i vy u\u017e v\u00edte sv\u00e9. A jestli ne, bu\u010fte r\u00e1di. Majitel\u00e9 mobil\u016f jsou toti\u017e taky \u010dasto jejich otroci. Chud\u00e1ci, kte\u0159\u00ed nemaj\u00ed \u010dasto ani chvilku klidu. Jsou toti\u017e po\u0159\u00e1d na dosah. I kdy\u017e by se nejrad\u0161i schovali n\u011bkam, kde by je nikdo nena\u0161el. S\u00a0mobilem je tam toti\u017e v\u017edycky najdou.A je aspo\u0148 \u0161t\u011bst\u00ed, \u017ee se d\u00e1 mobil lehce vypnout. A pak je kone\u010dn\u011b pokoj.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                "},{"@context":"https:\/\/schema.org\/","@type":"BreadcrumbList","itemListElement":[{"@type":"ListItem","position":1,"name":"Jsme i nejsme spolu","item":"https:\/\/www.mmad.cz\/jsme-i-nejsme-spolu\/#breadcrumbitem"}]}]