Vzhledem k prudce rostoucím cenám jak energií, tak i základních komodit, uvažuje stále více lidí o tom, že si vezme půjčku. Mnohdy se totiž bez ní neobejdou, neboť nemají ani na zaplacení základních životních výdajů. Ovšem všichni víme, že zdaleka ne všichni poskytovatelé půjček jsou čestní. Koneckonců, v televizi bylo již mnoho případů, kdy lidem díky neznalosti narostly dluhy do obrovské výše, a nakonec jim byl téměř veškerý majetek zabaven v exekuci. A to často jen díky nevýhodným podmínkám oné půjčky.

sjednat půjčku jej v dnešní době snadné

Samozřejmě je doporučováno, abychom si před podpisem veškeré materiály přečetli. Avšak mnohdy jsou psány téměř právnickým jazykem, který je sice v souladu se zákonem, ovšem moc běžných lidí mu nerozumí. Zvláště ti starší mohou být některými termíny a použitými obraty doslova zmateni. Jak z toho tedy ven?

Zde nám může pomoci úvěrový slovník Nebankovní hypotéka. Jedná se o seznam nejčastěji používaných termínů a frází v úvěrovém prostředí a jejich převedení do pro běžného člověka srozumitelného jazyka. Pokud si tedy nejsme jisti, co daný výraz přesně znamená, můžeme se do něj podívat a ověřit si to.

ne všechny půjčky jsou výhodné

Navzdory jeho užitečnosti je však faktem, že o něm ví jen poměrně málo lidí. To se může zdát zvláštní, avšak je potřeba si uvědomit, že pro mnoho poskytovatelů by jeho rozšíření nebylo příliš výhodné. Nijak tedy jeho existenci nepropagují, a tak o něm většina lidí neví.

Navíc by to jednání, zvláště pokud si chcete sjednat půjčku hned na místě, značně prodloužilo a zkomplikovalo. A to také není dobré. Samozřejmě není ideální blokovat přepážku jen proto, abychom si ve slovníku hledali každé druhé slovo. Ovšem to je také důvod, proč si půjčku nebrat tímto způsobem.

Ideální je, pokud si podmínky vezmeme domů, kde si vše můžeme v klidu prostudovat a promyslet, než se nakonec rozhodneme. Můžeme totiž velmi snadno zjistit, že ona půjčka pro nás není až tak výhodná, jak nám ten, kdo nám ji nabízel, tvrdil.

Back to Top