Když se nám narodí miminko, jedná se o jeden z nejkrásnějších okamžiků našeho života.
Je normální, že nás přepadá strach z toho, abychom náhodou něco neudělali špatně. Existuje ale několik chyb, kterých se většina rodičů dopouští, i když možná ani nechtějí.
ruka otce a miminka
Někteří rodiče mají radost z toho, že jejich ratolest hodně spí. Je ale důležité je alespoň co čtyři hodiny budit, aby doplnili tekutiny. Nikdo z nás nechce, aby naše děťátko bylo dehydratované.
V nemocnici vám možná řeknou, že byste měli své malé krmit co tři hodiny, ale to tak není úplně pravda. Bylo by lepší, kdybyste se přizpůsobili vašemu miminku, kdy má zrovna hlad. Ono určitě zakřičí.

Mnoho rodičů se chce pochlubit svým uzlíčkem štěstí mnohým návštěvám. Není ale dobré minimálně v období šestinedělí tyhle návštěvy provádět. Zamezíte tím šíření bakterií.
Pokud v prvních dnech dítko dostane horečku, je důležité o tom informovat vašeho doktora.
Je důležité občas nechat miminko i vyplakat. Hodně rodičů se snaží o to, aby neplakalo, ale napadlo vás někdy, že dítě pláče i proto aby vidělo vaši reakci? Pokud jej něco bolí, určitě to poznáte.
Je také důležité dávat pozor v době, kdy začínají růst zoubky. Je důležité se o chrup začít starat ještě dříve, než vůbec vyroste, protože pak už může být také pozdě.
rodiče s miminkem
Nikdy se před dítětem nehádejte. Ano, hádky jsou sice běžné, ale je důležité je před dítětem omezit, jelikož může pozbýt dojmu, že se maminka a tatínek moc nemají rádi.
Psychologové tvrdí, že je pro narozené dítě lepší, když se narodí do úplné rodiny. Nemusíte se pak obávat otázek, proč má maminka jiné příjmení než tatínek apod. Děti se cítí v úplné rodině bezpečněji než v té neúplné.
Další chybou je víra v internet. Na internetu sice seženete dobré rady co, kdy, jak, proč, ale mnohdy je radši lepší věřit svým vlastním instinktům.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top