Podle čeho vybírat?

Nejprve si musíme zvolit pro koho je určená. Dělíme ji do takových tří základních parametrů, přičemž první jsou bezesporu batolata, tedy vůbec ti nejmenší. Poté zde máme školáky s dospívající, a nakonec dospělé jedince. Je jasné, že každá katergorie potřebuje něco jiného, takže nemůžemem vybírat stejnou pro mladého a starého člověka. Dopsělí ocení určitě polohovatelnost a hlavně dostatečnou výšku pro pohodlné a bezsrtarosté ranní vstávání. Určitě volte raději dražší kousky, protože nekvalitní postel moc dlouho nevydrží a navíc se na ní ani moc nevyspíte. A proto jsou levné typy určeny jen pro krátkodobé a občasné přespávání.
postel se závěsem

Konstrukce

Můžeme volit z více materiálů, ovšem osvědčenou klasikou je bezesporu dřevo. Prvním druhem je měkké dřevo. Je určitě levnější, ale nikdy nedosáhne dlouhé životnosti a stability. A proto tu máme tvrdé dřevo. Určitě bych volil postel 90×200 z masivu, protože ta nabídne vysokou kvalitu s životností a také dostatek místa. Vydrží toho mnohem více a odolají nepříznivějším podmínkám. Tím je myšlena například vysoká vlhkost v místnosti. Dále můžeme samotná rám volit z kovu. S dobrou úpravou je takový výrobek téměř nesmrtelný, a hlavně velice stabilní. Také nesmíme zapomenout na materiál lamino. Ten není moc pevný, takže se hodí na chatu.
bílá postel

Matrace

Začneme hned prvním parametrem, jenž je výška. Nízké matrace našemu tělu moc nepřispějí, a proto volte minimální výšku 15 cm. Pokud máte ovšem problémy s pohybovým aparátem nebo už nejste nejmladší, tak se nebojte jít do kategorie nad 20 cm. Dále tu máme tvrdost, která se rozděluje do 4 kategorií. První typ je měkká a postupně se pokračuje až po extra tvrdou. Většinou nejpoužívanější je zlatý střed. Ovšem každému vyhovuje něco jiného, takže zde je volba na každém zvlášť. Také dbejte na správnou ventilaci, jenž zajistí správné proudění vzduchu.

2.5/5 - (2 votes)
Back to Top