Že alkohol není jen na chuť, ale i na léčení různých zdravotních problémů, to věděly už naše babičky. Samy si doma připravovaly různé likéry, které jim pomáhaly například s nachozením nebo s žaludečními problémy. Jedním z těchto likérů byla a je ořechovka Lihovarek.cz. Babičky ji dělaly tak, že do domácí slivovice nakládaly nezralé ořechy i se slupkou. Měly je naložené několik týdnů s kořením, a poté tekutinu scedily přes plátno. Vy si ji dnes nemusíte zkoušet dělat sami doma, protože kdo neví, jak na ni, tak se mu nejspíše nepovede. Ono to vypadá, že na tom nic není, ale opak je pravdou.

vlašské ořechy

U nás je najdete ve vynikající kvalitě i chuti
Ořechové je likér, který vám i dnes pomůže zbavit se akutních žaludečních problémů. Ne nadarmo se mu říkávalo žaludeční likér. Máme ji v nabídce se sílou od 20 % do 35 % od několika výrobců. Ořechovka je tmavě hnědá, má výraznou ořechovou vůni i chuť. Naši dodavatelé ji vyrábí i jinak, a proto můžete ochutnat i jiné ořechovky, než na jaké jste zvyklí neobvyklé příchutě vznikají naložením do jiného alkoholu či příměsí různého koření a ovoce.

Alkohol vždy potěší
Člověk rozhodně nemusí být alkoholik, aby ho potěšila lahvička něčeho dobrého. A potěší dvojnásob, pokud jde o kvalitní likér, který má příznivý vliv na naše zdraví. Takových ořechové u nás najdete několik, od těch levnějších až po dražší.

ořechový likér

Ještě jste ji nepili? No tak to máte nejvyšší čas to napravit a dohnat, protože je to klasická součást našeho kulturního dědictví, dalo by se říct. Není to pití na každý den, a když už si nalejete, většinou vypijete jen trošku. Může být hořká, sladké chutě v ní příliš nehledejte. I tak jde ale o velmi rozšířený a známý likér, který si i dnes drží své místo v našich domácnostech. Vyberte si tu svou pro svou potřebu, nebo jako originální dárek tomu, kdo ji nezná.

Back to Top