Stomatologická péče se neustále vyvíjí. Dnes už nám nestačí jen sem tam „pošmidlat“ kartáčkem po zubech anebo rychle vypláchnout ústa ústní vodou. Jestliže jsme ke svému zdraví zodpovědní a navštěvujeme pravidelně zubního lékaře, pak jsme určitě slyšeli o dentálních nitích, mezizubních kartáčcích a podobných vynálezech, které nám mají ušetřit do budoucna mnoho problémů. A kdo na tyto vynálezy vsadil, tak určitě dosvědčí, že je to pravda.

dentální hygiena

Tak trochu novodobým a pro někoho ještě málo zažitým názvem je i dentální hygiena. Mnoho lidí považuje návštěvu tohoto specialisty https://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena/za zbytečnou. Název je totiž trochu zavádějící a je možné si pod ním představit jen nějaký návod, jak si správně čistit zuby. Dentální hygiena má ale mnohem širší pole působnosti.

· Odborník vám
o vyšetří, v jakém stavu se nacházejí vaše zuby i dásně.
o odstraní zubní kámen, který může být později příčinou kazivosti nebo i ztráty https://www.kostelecno.cz/ztraty-a-nalezy/ds-1129 chrupu.
o odstraní zubní plak, který nejen, že nevypadá vůbec esteticky, ale může způsobit zubní kaz a nepříjemný dech
o vyleští zuby šetrnou metodou.
Některé zubní pasty, které jsou určené na bělení a leštění zubů, příliš neprospívají zubní sklovině. Proto je lépe svěřit se do rukou odborníka.

silné zuby

Krásný a zdravý úsměv

Díky pravidelným návštěvám dentální hygieny budete mít zuby i dásně stále zdravé a kontrola u vašeho ošetřujícího lékaře už nebude noční můrou, ale opravdu jen preventivní prohlídkou. A jak často je návštěva dentální hygieny žádoucí? Je to různé.

· Pokud jste běžný pacient, který nemá žádné obtíže, pak stačí dvakrát ročně.
· Nositelé fixních rovnátek by měli zvýšit frekvenci návštěv na čtyři ročně.
· Máte-li implantáty, přijďte třikrát za rok.

Ale to vám určitě vše vysvětlí hned při prvním vyšetření, kdy se odhalí všechny nedostatky a započne se s jejich odstraňováním.

Back to Top