Kdykoliv někdo žádá o půjčku, musí počítat s tím, že si ho tu povrchně a tu důkladně prověří. To aby bylo poskytovatelům jasné, zda má smysl dotyčnému jedinci nějaké peníze svěřit, zda se tyto nerozplynou jako pára nad hrncem a nezmizí definitivně v nenávratnu.
Někde po člověku požadují jen jednoduché prokázání jeho finanční situace, jinde se mu i více než nepříjemně vrtají v soukromí. A nejednou je taková prověrka v konečném důsledku důvodem k odmítnutí.

finance
Všeobecně se to ví, a proto nejednoho člověka potěší, vidí-li někde nabídku půjčky, jež se podle názvu obejde bez prokazování dostatečných příjmů a případně i dalších potenciálně situaci komplikujících věcí. Protože to musí být skvělé, nemuset se ‚obnažovat‘ před kdejakým ouřadou!
Jenže opak je zaručeně pravdou. I když se to dejme tomu přímo jmenuje hypotéka bez dokládání příjmů, příjmy tu musí být nezbytně doloženy. A spolu s nimi i výdaje onoho žadatele o půjčku, to aby se dalo porovnat, nakolik je dotyčný schopen v budoucnu splácet.
Někde tak požadují po člověku – je-li tento podnikatelem – poslední daňové přiznání, faktury nebo aspoň podnikatelský záměr, na který mají být půjčené prostředky použity, po člověku-nepodnikateli pak chtějí dejme tomu pracovní smlouvu, výplatní pásky, výpisy z účtu, potvrzení o přiznání té které sociální dávky nebo důchodu, příjmové doklady a podobná potvrzení toho, že tento žadatel není na suchu ani naopak nejde ke dnu.

peníze euro

Ovšem v tomto případě se není třeba podobných prověrek bát. Protože zde toto prokazování solventnosti neznamená nic než snahu ujistit se, že je dotyčný půjčky hoden, není záměrem takových prověrek onoho člověka odepsat. Je tu snaha ověřit si, zda podnikatelova údajná firma neexistuje jenom a pouze na papíře, zda to, jak se tváří, není jenom pozlátkem, za nímž se skrývá něco podobného lidovému rčení ‚venku huj, uvnitř fuj‘.
Protože ne každý je pro půjčku dost dobrý. Jsou i lidé, jimž není radno půjčit ani zlámanou grešli. A jenom a pouze takové je třeba odmítnout. Aby se dostalo na ty, kdo budou splácet. I když mají příjmy takové, že se jimi rozhodně nedá chlubit.

Back to Top