Co je u nás nového, tak touto otázkou se ptá snad každý návštěvník, když někam jde. U mě to není výjimka. Kdykoli jdu k někomu na návštěvu, tak se ihned ptám, jak se dotyčný má a co je u něj nového. Myslím, že je to i slušné se zeptat, jak se lidé v rodině mají. A nejen tam. Slušnost se je zeptat kdekoli. Já k tomu byla tak vychovaná. Moje maminka byla docela přísná žena a na slušnost si potrpěla, takže to mám v krvi a jsem jí za to vděčná. Kdyby slušní lidé byli všichni, tak nejsou spory, války a celkově by nám bylo na celé Zemi lépe. I já vedu svého syna ke slušnosti a správnému vychování. Jsem moc ráda, že si toho učitelky ve školce všimli a jsou na nej pyšné.

Slušné vychování je velká přednost

A já ještě víc. Musím taky zmínit jednu nepříjemnou zkušenost. Byla jsem se synem v dětském centru, kam chodíme již asi pět let. Synovi se tam moc líbí. Jsou tam dětské prolézačky, houpačky, trampolína a další dětské hračky. Je to velmi vhodné prostředí, když venku mrzne. Tam se děti alespoň vyřádí a já si tam dám vždy dobré kafe a přečtu časopis. Občas si tam někdy vyřídím i pracovní maily, to pak doma mám více času na rodinu, což je skvělé. Abych se vrátila k tématu. Syn se tam seznámil s jednou holčičkou, zhruba stejného věku. Syn se jí zeptal, jestli budou kamarádi a jestli se budou spolu houpat na houpačce.

V kolektivu je slušné chování nutné

A víte, co udělala holčička? Drkla do něj, až syn upadl na zem. Pak mu řekla, že je škaredý, že s ním nikam nepůjde. Syn byl z toho v šoku, lekl se a pak se rozplakal. A musím říct, že i já byla v šoku. Tohle bych od malé dívky opravdu nečekala. Vždyť to jde říct i normálně, hlavně slušně, a ne aby hned do dítěte drkla, že z toho spadne na zem. Na jednu stranu jsem ráda, že se synovi nic nestalo, byl jen smutný a nemile překvapený. A co mě namíchlo, tak fakt, že její maminka se tomu smála a řekla, že to jsou jen děti. No uznejte. Podle mě tohle děti dělat nemají. Chápu, že se někdy nepohodnou a drkají do sebe navzájem, ale myslím, že toto bylo přes čáru. Jak jsem ale viděla, holčička v tom doma asi vyrůstala, když se její máma tomu smála a bylo jí to jedno, jak se její dcera nevhodně chová. Více informací se můžete dozvědět tady na našem webu.

Back to Top