Peníze k životu opravdu potřebujeme. Bez peněz nemůžeme existovat a platit důležité věci. Jak je to s penězi a štěstím?
zelená bankovka
Peníze a štěstí
Když mluvíte s lidmi, tak vám hodně z nic řekne, že jsou pro ně peníze velice důležité a zárukou štěstí. Proč tomu tak je? Jednou z věcí je, že člověk má možnost si dopřát vše, co potřebuje. Jednak si může vše koupit a nemusí se ohlížet na peníze. Vždyť komu by se nelíbilo chodit do obchodů a vůbec se nedívat na peníze, prostě chodit a nakupovat. Nebo i v potravinách, prostě si brát všechno, co člověk chce a nemuset uvažovat nad tím, jak jsem na tom finančně. Další věc, která navodí pocit štěstí je, že si člověk může zajet na dovolenou, kam chce a opět nemusí řešit finance. Tedy kdykoliv si dopřát odpočinek a relaxaci. Nehledě na to, že si můžete dovolit bydlení, jaké chcete. Ať už je to velký byt s luxusním vybavením, nebo krásný rodinný dům s velkou zahradou a opět luxusním vybavením. Peníze umožňují i to, že člověk může pomáhat dobré věci a přispívat na různé charitativní akce. Toto do jisté míry také vede k pocitu štěstí, že člověk může někomu jinému pomáhat.
auto u domu
Peníze, štěstí, zdraví
Jednu věc si za peníze nekoupíme a ani nám tak peníze nedají pocit štěstí. Zdraví si totiž za peníze nekoupíme a můžeme jich mít tolik, kolik chceme. Možná někdo namítne, že přece lidé, co mají více peněz, tak si mohou dovolit nadstandardní péči. Ano, v tom máte pravdu. Nicméně pokud je člověk nemocný, peníze mu nepomohou v tom, že se zázrakem uzdraví. Zde je potřeba si uvědomit, že peníze jsou sice hezké a dopřávají nám pocit štěstí, ale zdraví si za peníze nekoupíme. Existují lidé, kteří sice mají hodně peněz, ale jsou nevyléčitelně nemocní a peníze je nezachrání.
padesát euro
Pamatujte na to, že peníze nám sice v mnoha oblastech života poskytnou velkou svobodu a pocit štěstí. Ve zdraví a ve vztazích nám peníze moc nepomohou. Proto tedy peníze vydělávejme, ale nepřehánějme to a odpočívejme!

Posted in: Nezařazené.
Back to Top