Při údržbě vody ve vašem bazénu se můžete spoléhat na rozmanité přípravky bazénové chemie. Na trhu s nimi je opravdu bohatý výběr, který může mnohým majitelům zahradních bazénů komplikovat život právě tím, že nevědí, který přípravek ze široké nabídky zvolit. Nicméně všichni, kdo mají zájem o léty prověřenou kvalitu jak majiteli domácích bazénů, tak lidmi z profesionálních úpraven vod, sázejí na přípravky chlorové chemie. Chlór je jako aktivní látka opravdu silným oxidačním činidlem, které si bez potíží poradí s libovolným organickým znečištěním a mikroorganismy jako jsou sinice či řasy nemají ve vaší vodě ani tu nejmenší šanci.

povrch

Pokud však zároveň hledáte nejen účinný chlorový přípravek na údržbu vody ve vaší nádrži, ale také takový produkt, který váš domácí rozpočet nijak výrazně nezatíží, pak pro vás bude volbou číslo jedna chlornan sodný známý také jako tekutý chlór. Pořídit si jej můžete v různých velikostech balení v závislosti na vaší spotřebě, třeba jako chlornan sodný stabilizovaný 35 kg. Jisté je, že vás tento přípravek nezklame, neboť jej léta s oblibou právě pro jeho spolehlivost a kvalitu využívají také podniky údržby pitných vod a rekreační zařízení. Jedinou komplikací může být jeho náročnější dávkování, neboť se jedná o tekutý přípravek, který je potřeba odměřovat a při manipulaci s ním dodržovat veškeré náležité bezpečnostní pokyny.

muž v bazénu

Nicméně těmto možným potížím se hravě vyhnou všichni ti, kteří si zakoupí automatický dávkovač chlornanu sodného, jež se o všechno potřebné, včetně měření koncentrace chlóru ve vodě, postará za ně. Jak je tedy vidět, tak i při aplikaci takového chlorového přípravku na trhu existuje uspokojivé řešení, jak při desinfekci vody v bazénu ušetřit, a zároveň se nemuset příliš namáhat. Navíc jej můžete využívat také ve vaší domácí úpravně pitné vody.

Back to Top