Je v podstatě jedno, zdali si pořizujeme dopravní prostředek pro osobní potřebu nebo jako podnikatel zakládáme nějaký vozový park. Skoro vždy je u vybraných automobilů na prvním místě spotřeba paliva a za druhé komfort. U pracovních strojů je to skoro podobné. Spotřeba je stěžejní, s komfortem to bude mnohdy složitější, záleží zrovna na daném stroji. Pokud zůstaneme tak trochu u pracovních strojů, které mají využití na stavbách nebo zemědělství, tak zde se toho sice moc nenajezdí, nicméně i plná nádrž je důležitou součástí, která zaručí bezproblémovou a rychlou práci. Jak ale pohlídat všechny možnosti, aby se zabránilo úniku nebo snad krádežím. To není ani dle lidské úvahy snadný úkol. Pak se vyplatí se obrátit na techniku, která svojí moderní technologií a skutečně špičkovým provedením umožní tuto záležitost mít dostatečně pod kontrolou.

palivo

Sonda, která skvěle hlídá a komunikuje

Pokud si majitel vozového parku pořídí systém RMC, rozhodně neprohloupí, nejen že ušetří až desítky procent na spotřebě, ale ihned se projeví měrná spotřeba paliva. Sledovat se dají skutečně všechny stroje, jelikož celokovová sonda se zavede do nádrže, tudíž je u zdroje měření. Jakmile se začne dít něco nepřirozeného, ihned spustí alarm. Samozřejmě je tichý a hlavně bude komunikovat s kompetentní osobou například formou SMS nebo před mail.

nádrž

Únik má různou podobu:

  • Kupní dokladvykazuje větší počet litrů paliva, než se dostal do nádrže. Systém dokáže vypočítat rozdíl a posoudit, že je něco v nepořádku.
  • Klasicky si zloděj vyčká na příznivou situaci a pak odčerpá naftu nebo benzín z nádrže ven.
  • Ovšem i zloděj může mít propracovanou techniku. Když se nastartuje stroj a začne se odčerpávat palivo. Jenomže technika se obelstít nedá a na nepoctivého zaměstnance ihned upozorní.
  • Nastat může i samovolný únik díky nějaké poruše na součástkách. Systém skutečně pomůže odhalit závadu a tím předejít větším ztrátám.

Back to Top