Děti jsou požehnáním avšak pro ženu a její profesní kariéru. Možná si říkáte, že by žena neměla mít žádné ambice, měla by žít jenom pro rodinu. Ale peníze nějak vydělávat musíme a proč nemít svůj profesní život pod kontrolou? To takhle vystudujete střední či vysokou školu, nastoupíte do práce a do pár let čekáte dítě. Pokud máte v práci smlouvu na dobu určitou tak jste dost často nahraní, většina zaměstnavatelů vám totiž místo držet nebude a pokud se chcete vrátit, mnohdy pro vás místo nemá, nebo má místo, které je nižší než vaše původní. Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, pak máte práci jistější ale zdaleka ne jistou. Zaměstnavatelé i tak hledají všemožné kličky, jak to udělat, aby ženu nemuseli brát zpět.
deka na posteli
Návrat na původní pozici
Pokud jste měla v práci smlouvu na dobu neurčitou, která nadále trvá, budete se vracet do práce na původní pozici. Jenže to znamená, že ve většině případů ten, kdo byl na vaší původní pozici přijatý místo vás bude z práce odejit nebo bude přeřazen na jinou pozici. To může udělat v kolektivu problémy. Pokud se hodláte vrátit na danou pozici, pak si stůjte za svým a neustupujte, i když vám budou nabízet jinou pozici (pokud o ni nestojíte). Pokud pro vás nebudou mít práci, budou vám muset zaplatit odstupné. Podepsání dohody o ukončení pracovní smlouvy je pro vás značně nevýhodné.
schůzka kolegů
Hledání nové práce
Pokud se nemáte do jaké práce vrátit, čeká vás hledání nového zaměstnání. S tím začněte zavčasu, připravte si pořádný životopis a začněte hledat pracovní pozici, o kterou budete mít zájem. Nenechte se odradit prvními odmítnutími, která dost možná přijdou. Práce se ve většině případů najde, ale připravte se na to, že nemusí jít zrovna o vaši milovanou pozici. Pokud si vysněnou práci nenajdete, a nemusíte se do práce vracet skrz peníze, můžete zůstat v domácnosti a pečovat nadále o rodinu, zároveň se můžete věnovat sebevzdělávání.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top