Nejdůležitější na celé sprše je samotné tělo, které má sloužit jako solární kolektor. Jinak řečeno stará se o přeměnu slunečního záření na energii. Ta posléze ohřívá vodu, která je umístěna v zásobníku. Pokud se navíc rozhodnete pro lepší variantu, můžete navíc například nastavovat teplotu.
modrá kačenka.jpg

Výhody, které přináší zahradní sprcha

1. Je ekologická
Pokud se rozhodnete pro pořízení zahradní sprchy, uděláte minimálně něco pro životní prostředí. Tím, že k ohřevu používáte sluneční energii, jí totiž můžeme zařadit do kategorie ekologická.
2. Skvěle bude fungovat s bazénem
V létě slouží solární sprcha jako skvělé osvěžení v horkých parních dnech. Oceníte jí, pokud na zahradě nemáte bazén a hledáte rychlé osvěžení. Skvěle bude ale fungovat právě s bazénem. Kdy se před vstupem do vody budete moci osprchovat od případných nečistot a potu. Při vylézání z bazénu zase budete moci ze svého těla odstranit zbytky chlóru.
3. Pro každého
Bydlíte v bytě, a proto si myslíte, že si tuto věcičku nemůžete dopřát? Omyl. Dá se totiž umístit i na terasu, nesmíte však zapomenout na odtokový systém, bez něj se totiž v tomto případě neobejdete.
4. Design především
Zahradní sprchy už dávno nejsou nevzhledné sloupy, které působí na zahradě jako neuvěřitelný kýč. Moderní zahradní sprchy jsou vyráběny z kvalitního materiálu, který působí minimalisticky a velmi stylově. Hodí se tedy do každého interiéru.
venkovní sprcha.jpg

Vybírejte skutečně pečlivě

Stabilní konstrukce potřebuje dostatek slunečního svitu a hlavně neustálý přívod vody, což ovšem můžete vyřešit i obyčejnou zahradní hadicí. Také byste měli promyslet, jaký objem by měla solární sprcha mít. Čím větší zásobník vody, tím delší dobu se bude zahřívat. Výhodou však bude větší zásoba teplé vody. Právě zde se vyplatí koupit kvalitní solární sprchu s nerezovými komponenty, které odolají nestálému počasí a v neposlední řadě je potřeba umístit sprchu co nejvíce na jižní stranu.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top