Fantazie skutečně nemá žádné hranice, a kdo si příliš nekamarádí s internetovými vyhledávači a raději sleduje vše na vlastní oči, tomu lze doporučit výlet vlakem nějakou zajímavou krajinou podél obytných domů se zahradami, nebo v chatových oblastech. Otevřete okno v uličce, postavte se k němu a pozorujte, jak lidé své zahrady koncipují. Sledování krajiny z jedoucího vlaku navíc zklidňuje mysl a působí jako antistres.
muž v zahradě.jpg

Truhlíky z kulatiny

Cestou z Benešova u Prahy do Tábora, krajinou zvanou Česká sibiř, můžete na některých parcelách zahlédnout truhlíky na květiny nebo lavičky z dřevěné kulatiny. Dřevo ponechané v přírodním stavu vypadá působivě v kombinaci se sytě zeleným trávníkem.
květinová zahrada.jpg

Okrasná zahrada

Okrasná část zahrady vždy oku lahodí, jestliže vkusně umístíte rostliny a keře do menších celků, ohraničených udržovaným trávníkem. Celou scenérii však může pokazit nevhodný chodník. Mějte na paměti, že na jemnou strukturu traviny a okvětních lístků kvetoucích rostlin působí rušivě zámková dlažba, dlaždice, nebo příliš velké kusy kamenných valounů. Ideální volbou je pochozí cestička z malých říčních oblázků zalitých do epoxidové pryskyřice. Říká se tomu „kamenný koberec“, jeho pokládka je velice snadná a výsledek? Excelentní.
dítě s vozíkem.jpg

Pergola nebo slunečník

Tak tímto dilema se nemusíte vůbec zabývat, chcete-li svou zahradu koncipovat jako skutečně působivou energetickou zónu bez rušivých vlivů externích staveb. Terasa s venkovním posezením a květinovými truhlíky totiž vynikne jen jako volný prostor. Také je známo, že úkryt pod pergolou lidé užívají jen velice výjimečně, a že pro úkryt před sluncem postačí docela obyčejný slunečník. Ten je však nepraktický a lze jej nahradit speciální stínící plachtou, třeba ve tvaru trojúhelníku zavěšeného ve třech bodech.

Solární lampy

LED diodové žárovky se dnes vyrábí s minimálními požadavky na příkon elektrické energie a zajímavým řešením může být solární bateriový článek . Ten se nabíjí v průběhu dne slunečními paprsky a večer pak osvětluje prostor příjemným intimním světlem.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top