Mnohé (dnes možná již někteří muži) takto začínaly a stále začínají. Řeč je především o ženách na rodičovské dovolené, kterým – pokud ratolest dovolí – zbývá ještě dost energie na to, aby se buďto rozvíjely v oblasti, které se věnovaly před tzv. „mateřskou“ a prohlubovaly si tak dosavadní znalosti, které by mohly později využít pro vlastní podnikání, anebo se zaměřily na zcela novou oblast působnosti. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kterým taktak zbývá čas na osobní koníčky (nebo dokonce hygienu!) a máte klidné dítě, nebo vstřícné hlídače (prarodiče, přátele, manžela), a především – pokud vás to zrovna dvakrát netáhne do vašeho dosavadního zaměstnání, pak možná přemýšlíte o změně. Takovou změnou může být třeba odstartování vašeho nového podnikání.
Žena, nová dimenze
Pokud jste aktivní žena, která ráda objevuje a zkouší nové věci, je to ideální předpoklad pro novou tvořivost. A začít můžeme hned u ní. Mnohé ženy, aby se ve volných chvílích zabavily, se během mateřské vrací ke svým koníčkům nebo zkouší novou tvorbu. Některé začínají šít, psát (blogovat), nakupovat a prodávat, vyřezávat, renovovat starý nábytek, zkrátka vymýšlet nejrůznější věci, kterými se dá i dobře přivydělat. Pokud je nápad originální a zajímavý, lidé o něj dříve či později projeví zájem. Když k tomu přidáte ještě znalosti v oblasti základního marketingu, aby se vaše produkty dobře prodávaly, jste na dobré cestě.
Práce, aktivita
Pokud vás to táhne určitým směrem, ale máte pocit, že v tom nejste dost dobří, poohlédněte se po nabídce různých kurzů, kterými se můžete zdokonalit. Věřte, že i jako matka máte mnoho nových možností, jak nejen rozjet nové podnikání, ale také být užitečná pro širší společnost. Udělejte si přehled, co ve vašem městě nebo obci chybí, čeho je nedostatek. Může to být kavárna, kadeřnictví, kosmetické služby apod. Na to vše si můžete rovněž udělat kurz, abyste věděla, jak se starat o chod kavárny, o vlasy nebo o pleť. Můžete si udělat i marketingový kurz, kde vás naučí, jak mimo jiné zaujmout potencionální zákazníky, jak rozhodit sítě atd. Zkrátka kdo hledá, ten najde. Pojměte tedy rodičovskou dovolenou jako výzvu pro lepší zítřek, který vám umožní nasměrovat váš život tak, jak byste si přála.

5/5 - (1 vote)
Back to Top