Co je na trhu?
Mezi internetovými stránkami, které nabízejí za poplatek možnost sledovat pořady nejrůznějších žánrů, je tvrdá konkurence. Gigantem na trhu je Netflix, ale i u nás už ji roste konkurence například v podobě Amazon Prime nebo HBO. Výběr je tak v podstatě jen na vás. Netflix se pyšní nejširší nabídkou, na druhou stranu HBO má ze všech jmenovaných asi nejlepší vlastní produkci, včetně nesmírně populární Hry o Trůny. Navíc má HBO kompletní nabídku pořadů v češtině, zatímco Netflix preferuje titulky (ale i zde se několik desítek česky mluvících pořadů najde). Největším trumfem Amazonu Prime je pak The Grand Tour, pohrobek nesmírně úspěšného Top Gearu, a také to, že předplatitelé si užívají kromě televize i dalších výhod, jako je například hudba, knihy nebo expresní doručení amazonovských zásilek.
dálkové ovládání
Co je to pravé pro mě?
Kromě toho, co od služby očekáváte, byste také měli vědět, na čem budete službu sledovat. Pokud už máte předplacené HBO, máte zároveň přístup i k jeho internetové videotéce. Stačí se na stránkách zaregistrovat, a můžete sledovat. Na druhou stranu není možné si videotéku koupit samostatně. Tedy, pokud chcete sledovat pořady hlavně v televizi, je HBO tou pravou volbou, pokud preferujete notebook či mobil, sáhněte jinam. Netflix navíc nabízí možnost si některé pořady stáhnout pro sledování bez přípojení, což uvítají hlavně ti, kdo často cestují a nemají vždy přístup na internet. Nový díl oblíbeného pořadu vám prozáří i nudnou cestu do práce, do školy, či čekání na úřadech. A pokud sháníte kombinaci předplacené televize, hudby a knih, pak je Amazon Prime šitý vám na míru.
kluk před tv
Kolik to stojí?
Všechny služby stojí do pěti set korun měsíčně. V případě HBO jsou to jednotné dvě stovky měsíčně, u Netlixu záleží na tom, kolik lidí může sledovat najednou a v jaké kvalitě. Amazon Prime je o něco levnější než HBO, zejména jste-li student. Všechny služby jde samozřejmě kdykoli zrušit. Tak co, pro kterou se rozhodnete vy?

Posted in: Nezařazené.
Back to Top