Pokud se chystáte na pořízení svého prvního zahradního bazénu, tak se vám vyplatí, když si předem zjistíte veškeré důležité informace o tom, co taková péče o bazén, a především o vodu v nádrži obnáší. Jen tak se vám nestane, že budete posléze nemile překvapeni.
Tím spíše, jestliže se chystáte na investici do opravdu velké, třeba i podzemní nádrže. Její stavba zdaleka není zadarmo, a stejně tak i množství vody spotřebované pro naplnění nádrže.

klobouk u vody

Cena vody neustále roste a vše nasvědčuje tomu, že tento trend bude v budoucnosti pokračovat. Takže pokud bazén naplníte desítkami kubíků vody, měli byste o tuto vodu svědomitě pečovat tak, aby v nádrži ve skvělém stavu zůstala nejen po celou tuto koupací sezónu, ale v ideálním případě až do dalšího roku.
Při údržbě a úpravě bazénové vody se tak rozhodně neobejdete bez nezbytné bazénové chemie Techneco.
Když je řeč o bazénové chemii, většina lidí si pod tímto označením představí přípravky na desinfekci bazénové vody. Ano, je pravda, že právě tyto přípravky jsou pro údržbu vody v bazénu stěžejní, nicméně k tomu, aby byla voda ve vaší nádrži křišťálová a jiskřivá, toho budete potřebovat ještě mnohem více.

modrá vodní hladina

Nebudete proto volit pouze mezi chlorovými, bromovými a kyslíkovými přípravky na desinfekci bazénové vody, ale budete se rovněž muset vybavit i testery pH a koncentrace aktivní látky ve vodě. Přípravky na úpravu pH, vločkovačem anebo třeba přípravky na úpravu tvrdosti bazénové vody. Jistě brzy zjistíte, že k dokonalé kvalitě vody budete potřebovat poměrně rozsáhlý chemický arzenál. Anebo také ne, pokud vsadíte na moderní a multifunkční přípravky pro úpravu vody v nádrži, třeba v podobě praktických tablet, které se snadno používají i dávkují.
V každém případě je jisté, že máte z čeho vybírat, protože nabídka přípravků bazénové chemie je opravdu pestrá a široká.

Back to Top