Výpočetní technika měla lidem ušetřit zbytečné papírování, ale jak se ukázalo v praxi, papírové záznamníky přetrvaly a stohy vytištěných papírů proudí z tiskáren stále. Projdou tudy často úplně zbytečně. Nebo jednorázově. Papír skončí brzy v koši, přitom by to šlo s trochou snahy a lepší organizace řešit jinak.
Jednou z oblastí, kde se dá leccos vylepšit a mít vše při ruce na jednom místě, je nákupní seznam položek. Slouží k tomu docela známý program Google Keep, který je v operačním systému Android k dispozici již řadu let.
Aplikace je pochopitelně zdarma a co je dost podstatné, je zproštěna otravných reklam, které zvlášť mimo domov znepříjemňují orientaci v prostředí dotykové plochy telefonu. Mimochodem, kromě programu Keep můžete použít i alternativní volbu s názvem Listonic.
nákupní centrum

Listonic je vylepšenou obdobou programu Google Keep

Je ke stažení rovněž bezplatně a navíc se přímo na nákupní seznamy speciálně orientuje. Program je přehledný a šikovný, ocení ho každá hospodyňka i nešikovný manžel pověřený větším nákupem. Programové rozhraní dokáže zboží seskupit podle různých kategorií a v odškrtávacím systému máte stálý přehled o tom, co jste již nakoupili, a co naopak zbývá.
Zadaná data jsou dostupná i z cloudového úložiště a dají se zobrazit z různých zařízení, jak z mobilu, tak třeba z tabletu. Více členů rodiny může nakupovat současně, protože se data aktualizují v průběhu nákupu a vzájemně se mezi ostatními synchronizují. Každý tedy vidí, co už on i ostatní nakoupili, a co mezi položkami chybí.
sklad supermarketu
Zajímavou funkcí jsou upomínky, tou se nastaví poloha (GPS lokace) obchodu, a pokud třeba kolem projíždíte, připomene vám to nákupní seznam, který jste si v předstihu doma připravili.
K aplikaci Listonic je k dispozici ke stažení desktopová verze pro stolní počítače, takže doma v klidu naťukáte seznam pohodlně do klávesnice a uložíte jej na sdílené cloudové úložiště. Do obchodu pak už jen zamíříte s mobilem, ten pochopitelně nosíte stále při sobě, takže nehrozí ztráta papírového lístečku s důležitými poznámkami, co nakoupit.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top