Zvířata tu byla dlouho před námi, a přesto jsou nám v některých ohledech stále cizí a neznámá a dovídáme se o nich překvapivé věci.
To, že delfíni mezi sebou komunikují zvláštním zvukem podobným pískáním, není nic neznámého, ale možná vás překvapí, že mezi sebou používají něco jako jméno.
chobotnice v moři
Pohádku o zlaté rybce máme jistě všichni rádi, to, že splní tři přání, by se jistě každému z nás někdy hodilo. Pokud na tuto pohádkovou rybku narazíte, tak jí nepouštějte z ruky, šanci na splnění třech přání budete mít několik desítek let, tento tvor se totiž dožívá až čtyřicítky.
Kamarádka na věčné časy, se kterou můžete probrat dobré i zlé momenty vašeho života, to není vztah, který najdete jen mezi lidmi, tedy spíše ženami, obdobně je tomu i u krav, těm vydrží přátelství až do smrti.
Závidět bychom také mohli malým a zvláštním tvorům, které známe pod označením mořský koník. Ty si vyberou svůj protějšek a jsou s ním až do konce jeho dnů. Navíc jsou s ním tak spjati, a to doslova, že se vzájemně drží svými ocásky.
netopýr na stromě
Komáry nesnášíme, obtížný to hmyz, který dokáže zkazit pobyt v přírodě nebo večerní posezení. Otravné jsou bohužel samičky, ty nám pijí krev, na rozdíl od nich jejich protějškům stačí šťáva z rostlin.
Také občas míváte tzv. nerva a zažíváte chvíle stresu? Víte, že mega nervákem je chobotnice? Ta takovou situaci řeší tím, že si začne užírat svá vlastní chapadla.
Možná máte při bolení hlavy pocit, že byste ji nejraději na chvíli odložili? V takovou chvíli byste možná chtěli být švábem, ten bez hlavy dokáže žít i několik dnů.
Ti, kdo si rádi pospí a přes zimu by se nejraději zavrtali do pelíšku a prospali se až do jara, doteď tiše záviděli medvědům. Větší spáč než oni je však šnek, ten zvládne prospat i tři roky.
Homosexualita není jen výsadou lidí, najdeme ji i ve zvířecí říši, největší množství pak tvoří netopýři.
Některé matky by si mohly za vzor vzít veverky, ty se dokáží perfektně postarat i o potomka jiného zvířecího druhu.
Příroda je prostě plná překvapení a proto je tak úžasná a jedinečná.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top