Kreativním rozvojem se děti učí poznávat nové věci, což je pro jejich rozvoj velmi důležité. Znalosti dítěte v budoucnu tak budou záviset na tom, zda jim jejich rodiče dali možnost rozvíjet dětskou fantazii.
Děti od narození až do předškolního věku vidí věci kolem sebe jinak než mi dospělí. Svět objevují po svém, a to vždy za využití všech svých smyslů. Své myšlenky a dojmy pak vyjadřují svou tvořivostí, neboť je ještě nedokážou pořádně vyjádřit slovy. Proto je tvořivost v tomto věku velmi důležitá, dětem pomáhá vyjádřit své pocity. A protože malé děti jsou spontánní, dokážou díky kreativnímu tvoření projevit vlastní osobnost a originalitu.
malování zvířátka
Děti, kterým je kreativita umožňována, jsou více vnímavé, lépe hledají řešení a mají mnohem více rozvinutou fantazii. Proto nechte své děti tvořit a vyjadřovat jejich pocity, ať už slovně nebo jakýmkoliv tvořením.

Jak podporovat kreativitu u dětí:
· Kreslení a malování
Malování, stříhání a lepení obrázků je pro děti velká zábava, proto je nechte, ať tuto jednoduchou činnost dělají, kdykoliv se jim zachce. Dejte jim prostor, hodně papírů, barevných pastelek, nůžky, látky, lepidla…. Tato tvorba je přínosná ve všech směrech. A pokud se do malování pustíte společně s dětmi, uvidíte, jak vám půjde tvoření hezky od rukou.
malování vodovkami
· Stavění kostek
Už malá batolata si ráda staví z kostek, se kterými lze zažít mnoho zábavy. Stavění kostek a jejich shazování je pro děti zajímavá činnost, která dokonale rozvíjí jejich fantazii, tvůrčí činnost a motoriku.
malování prstem
· Čtení
Televizi, počítač či tablet si pouští nejen děti, ale také jejich rodiče. Ovšem čtená pohádka z knížky je nejen mnohem zajímavější, ale také důležitější pro dětskou představivost. Proto dětem čtěte pohádky, společně strávený čas nad knihou vám totiž zaručí nejen krásné vzpomínky, ale vylepší také osobnost vašich potomků.

Posted in: Nezařazené.
Back to Top