(Téměř) žádné nákupy
Ano, namísto neustálého dokupování panenek, autíček, stolních her, sportovních potřeb
a dalšího zboží k tomu, abyste děti (případně také sami sebe) na dlouhé hodiny a vlastně i dlouhé roky zabavili Vám k PC hrám postačí pouze zakoupení počítače. Samotné herní artikly si pak již hráči mohou buď zdarma stáhnout, případě mohou hrát hry online, které jsou určeny k bezplatnému využití.
radost z výhry na počítači
Když se to zvrtne
Výše uvedená možnost však nemusí být Vaší skutečnou realitou.
Zaprvé: Zakoupení vhodného počítače se – nejčastěji na žádost členů mladé generace – může velice prodražit, jelikož tito jedinci nejspíš nebudou spokojeni s pouhým základním modelem notebooku určeného k plnění zejména kancelářských funkcí v ceně kolem dvanácti tisíc korun. K tomu, aby mohli hrát skutečně nejnovější gamesy po Vás budou s největší pravděpodobností požadovat stolní počítat s vybavením kolem dvaceti pěti až třiceti tisíc. A tou už by bylo panenek a autíček, co říkáte?
Zadruhé: Nejen s obyčejným počítačem, ale také s beznákladovými „obyč“ hrami se Vaši potomci zřejmě jen tak nespokojí. Naopak, budou chtít sledovat nejnovější trendy v oblastí herního průmyslu a díky tomu budou toužit (a neustále se dožadovat) her, které nejenže nejsou dostupné zdarma, ale naopak za ně musí uživatel vyplatit dost vysoké peněžní částky. Když pak podobné finanční náklady připočítáte k nutné investici do počítačové sestavy ….
chlapec při hře
Jak si tedy s počítačovými hrami poradit a jaký si na ně utvořit názor? Pomineme-li možné psychologické negativní dopady častého hledění do monitoru počítače či notebooku, na něž upozorňují odborníci, je nutné si také přiznat, že počítač může být, jak skvělou občasnou kratochvílí, tak také nebezpečným vysavačem nejen vašeho volného času, ale také financí.
Proto PC hry ano, ale vždy s rozumem a rozvahou. Pokud Vás totiž chytí do svých tenat, tak Vás budou pouze velmi pozvolna pouštět. A kdo ví, jaké následky podobné životní období bude mít na Vás a celý rodinný systém.

4.7/5 - (4 votes)
Posted in: Nezařazené.
Back to Top